Корзина
73 отзыва
+38044 465 62 07
+38 067 368 07 38
ООО "СКЛАДСКИЕ СИСТЕМЫ"

ТОП-7 інновацій з усього світу в сфері складських технологій

 

За прогнозами експертів ринку, до 2019 року близько 66% складів розвинутих країн світу планують збільшити свої інвестиції в технології. У зв'язку з цим ми вирішили познайомити Вас з декількома найбільш цікавими та перспективними інноваційними технологіями в складському секторі. До них безумовно варто придивитися логістичним та складським операторам.

 

 

 

Використання EDI-комунікацій продовжує розширюватися

 

У найближчому майбутньому в складській справі все частіше будуть знаходити широке застосування «великі дані». Наразі, цій тенденції слідує EDI (Electronic Data Interchange, електронний обмін даними). Простими словами, технологія EDI надає можливість взаємообміну робочими документами між декількома різними комп'ютерними системами, використовуючи при цьому єдиний формат даних, що є загальним для всіх. Логістична та складська індустрії вже достатньо давно взяли цю технологію  у роботу, проте, все вказує на те, що її використання буде тільки розширюватися з плином часу.

 

Так, наразі, EDI широко використовується для взаємообміну такими документами, як:

  • ·         замовлення на постачання;
  • ·         інвентаризаційні описи.
  • ·         навантажувальні ордери;
  • ·         повідомлення про відвантаження;
  • ·         складські розписки;

 

Інтегрувавши в ефективну систему управління складом (warehouse management system, WMS) EDI дає багато переваг. Зокрема, це безперебійний і абсолютно прозорий потік інформації між відмінними комп'ютерними системами.

Єдиний формат даних і широка сумісність документів EDI забезпечують високий рівень ефективності  і тісний контакт між усіма учасниками процесу, що, в свою чергу, призводить до підвищення стабільності їх роботи.

 

Дрони

 

Дрони - пристрої, що немов зійшли зі сторінок науково-фантастичних романів і стали реальністю. Зручні для застосування в широкому діапазоні областей, дрони починають з'являтися і на складах в різних країнах, оскільки фірми прагнуть до підвищення рівня автоматизації.

Чому саме дрони? Вони можуть допомогти у вирішенні завдань, що вимагають великої кількості людино-годин. Одна з них, за словами фахівців з компанії DroneScan - сканування штрих-кодів. Склади часто бувають завантажені товарами до самої стелі. Через це буває важко дістатися до деяких штрих-кодів, і для їх сканування доводиться використовувати різного роду підйомники і численний персонал.

Фахівці з DroneScan впевнені, що їх 800-грамові дрони, обладнані сканерами, за два дні можуть провести інвентаризацію такої кількості товарів, на яке у бригади з 80 чоловік, оснащеної автопогрузчиками і ручними сканерами, пішло б три дні. Широкому використанню дронів в складському бізнесі на сьогоднішній день заважає невирішена проблема безпечної навігації усередині складського приміщення, але, з огляду на прагнення таких лідерів ринку, як Amazon і Walmart, оптимізувати свій бізнес за рахунок їх застосування, цих повітряних помічників чекає велике майбутнє.

 

RFID

 

Радіочастотна ідентифікація (Radio Frequency Identification, RFID) вже широко використовується в складській справі, і в найближчі роки буде ставати все більш досконалою. Простими словами: технологія RFID застосовує радіохвилі для запису і зчитування інформації, що зберігається на маркуваннях, що прикріплені до товарів.

До переваг RFID можна віднести повніший контроль і більшу прозорість складських запасів, що спрощує процес інвентаризації, та веде до скорочення крадіжок. Окрім того, з метою подальшої автоматизації процесу інвентаризації вчені намагаються поєднати технологію дронів з RFID. Так, наприклад, просто закріпивши апарат, що зчитує до дрону, можна значно скоротити час, що витрачається на проведення інвентаризації. RFID в поєднанні з маневровістю дронів також дозволить оптимізувати розмір складських площ за рахунок збільшення висоти складування товару.

 

Склад «на вимогу»

 

У зв'язку зі скороченням частки вільних складських приміщень, аж до 10% від необхідної площі у розвинених країнах світу (Великобританії, США та ін.), схема «на вимогу» стає наступним етапом розвитку співробітництва в галузі логістики. FLEXE, що називає себе «ринком складських приміщень» - нова система пошуку вакантних складських приміщень, доступна для всіх клієнтів.

Ідея дуже проста. Зареєструвавшись на сайті FLEXE, ви можете бачити розміщені операторами пропозиції вакантних площ. Також, оператори можуть давати оголошення про вільні площі для тих, кому вона потрібна терміново. Деякі відвідувачі сайту називають його «Airbnb складських приміщень» на ім'я популярного сервісу оренди житла у приватних осіб.

Мета проекту - запропонувати компаніям можливість більш гнучкого підходу до зберігання на складі. Наприклад, для економії місця сезонні товари можуть зберігатися окремо від основного складського запасу, або процедура повернення товару може бути оброблена швидше. Все це пропонує FLEXE, чия модель отримання доходів заснована на отриманні комісійних винагород. Сервіс FLEXE, поки представлений тільки в Північній Америці, цілком може змінити майбутнє логістичної індустрії в бік більшої гнучкості в наданні складських послуг.

 

Хмарне зберігання даних

Хмарне зберігання даних зробило революцію в багатьох галузях, і логістика не стала винятком. Будучи самооновлюваними і централізованими, системи хмарного зберігання даних дають складському бізнесу безліч переваг, включаючи скорочення витрат на експлуатацію, інфраструктуру і оплату праці, які виникають при установці і апгрейді систем управління складом.

За вищезгаданих причин багато складів, що використовують застарілі системи, що не відповідають сучасним вимогам, перейдуть на хмарні технології. Ще одна їх перевага полягає в тому, що системи хмарного зберігання часто є самооновлюваними. Це означає, що замість того, щоб шукати заміну технічно грамотному співробітнику команди, що звільнився - можна просто впровадити таку систему, маловитратну та просту у використанні для всіх співробітників.

Звичайно, існують деякі фактори, які необхідно врахувати до прийняття рішення про перехід на хмарну обробку даних. Хто саме буде виконувати роль власника цих даних? Де вони будуть фізично зберігатися - тобто, де географічно будуть знаходитися сервера? Чи буде це дійсно низьковитратних? Логістичним та складським компаніям перед прийняттям такого рішення слід все добре зважити.

 

Робота з бесшовно інтегрованими каналами

 

Електронна комерція і рішення на основі бесшовно інтегрованих каналів (omnichannel) нерозривно пов'язані. Оскільки майбутнє, беззаперечно, належить цифровим технологіям, складський бізнес повинен буде адаптуватися до потреб цього комерційного сектора, що вийшов на якісно новий рівень.

Зростання омніканальної дистрибуції йде паралельно з розвитком технологій RFID і EDI, а дрони, в свою чергу, також чекають своєї години, щоб забезпечити ще більшу ефективність і рентабельність.

 

Роботи

 

Автоматизація є ключовим фактором в секторі логістики. Часто автоматизація процесів призводить до значного зростання ефективності ланцюжків постачань. У підвищенні рівня автоматизації складів важлива роль відводиться використанню роботами.

Кілька виробників роботів з різних країн, у тому числі Kiva (що була придбана компанією Amazon в 2012 році за $ 775 мільйонів, і тепер має назву Amazon Robotics), Swisslog і Grenzebach пропонують роботизовані рішення, які прискорюють процеси інвентаризації та складання замовлень.

Розглянемо як приклад роботів компанії Amazon. Кожен з них має свою ділянку робіт і знає, де взяти потрібний товар, який він бере і переміщує до співробітника складу, який займається подальшим складанням замовлення, або відвозить безпосередньо до вантажівки. Кожен маленький помаранчевий робот з легкістю переміщається по складу, щось на кшталт палети. І це всього лише один з прикладів того, як роботизація може кардинально змінити логістику.

 

Світле майбутнє складських технологій

Це всього лише короткий огляд майбутнього розвитку технологій в складському і логістичному секторі. У зв'язку з ростом електронної комерції та цифрової дистрибуції, технології продовжують бурхливо розвиватися, і завдання компаній полягає в тому, щоб бути в курсі останніх інновацій. У 21-му столітті впровадження цих інновацій стане ключем до чіткою роботи ланцюжків поставки. Подбайте про те, щоб ваш бізнес йшов в ногу з часом.

Другие статьи