Корзина
66 отзывов
+38044 465 62 07
+38 067 368 07 38
ООО "СКЛАДСКИЕ СИСТЕМЫ"

Cтратегії інновацій в області складської логістики: автоматизований склад майбутнього

Недавні досягнення в області штучного інтелекту і автоматизації, а також постійно зростаючі можливості інтелектуальних пристроїв створили абсолютно нову бізнес-екосистему. Крім того, клієнти вимагають більш інноваційних, більш різноманітних і екологічно чистих продуктів. Це створює численні проблеми для всіх учасників ланцюжка поставок, але, тим не менш, вони також дають можливість створювати рішення і методи, які підвищують продуктивність. У цьому ключі особливої актуальності набувають складання і управління складом, які є частиною системи управління логістикою. У свою чергу, система управління складом сама по собі є складовою частиною управління ланцюгами поставок.      

 

Хоча деякі з них розглядаються просто як місце для зберігання готової продукції, що мають вхідні функції, які готують елементи для зберігання, і вихідні функції, які об’єднують, упаковують і збирають замовлення, забезпечують важливі економічні та сервісні переваги, як для бізнесу, так і для його клієнтів.

           

Автоматизація складу на всіх етапах зберігання та обробки товарів - впровадження роботизованих систем управління товарними потоками дозволяє значно збільшити пропускну здатність складу або розподільного центру без необхідності реконструкції вже існуючої будівлі. Розвиток «хмарного» обслуговування складської логістики - залучення до розробки логістичних концепцій підрядників з можливістю віддаленого доступу до складського обладнання (конвеєрні лінії, системи управління складом, автоматичні крани-штабелери і т.д.).

Для моніторингу, віддаленого обслуговування і внесення змін в роботу обладнання, що значно економить ресурси в порівнянні з викликом спеціаліста на складський обєкт.

 

Розвиток власних торгових марок (ВТМ) - до 70% складських приміщень найбільших продуктових ритейлерів в Європі припадає на продукцію ВТМ, продажу якої приділяється найбільша увага. Інвестиції в системи управління складом Warehouse Management System - основні інвестиційні витрати складської логістики найбільших онлайн-ритейлерів пов’язані не зі складським обладнанням, а з інженерно-технічними рішеннями в галузі управління складськими запасами і контролю товарними потоками. Скорочення штату складських співробітників - за даними APC Advisory Group, завдяки автоматизації, очікується 15% зменшення кількості складських робітників кожні три роки в найближчі 10 років.

 

Отже, при автоматизації складського зберігання, по-перше, знижуються вимоги до чисельності працівників вашого складу, скорочується кількість випадків псування товару, знижуються витрати на електроенергію і транспорт за рахунок максимального використання вантажного простору, поліпшується управління складом, розвиваються власні торгові марки і додаткові напрямки, а також відбувається економія місця зберігання за умови максимального завантаження складів.

           

Автоматизовані системи підбору замовлень і формування/розбору палет мають наступні складові:

1 - доставка палети зі складу.

2 - автоматичне пошарове розподіл продукції з палет в лотки.

3 - створення буферної зони з товарів.

4 - відбір окремих товарів.

5 - формування палети на відвантаження.

6 - автоматичне палетування.

 

            І поділятися на певні етапи, а саме:

1 етап - обробка палет на складі в автоматичному режимі.

2 етап - пошарове розбір палети. Він необхідний для розформування палети на упаковки, працює в автоматичному режимі з різними типами упаковок (картонні коробки, пластикова тара і т.д.).

3 етап - транспортування лотків і їх розміщення в буфері зберігання (система лоткового зберігання) призначена для лоткового або пакувального зберігання.

4 етап - відбір окремих одиниць товару з буфера зберігання для подальшої комплектації замовлення.

5 і 6 етапи - збір палет і підготовка до відвантаження замовнику.

 

            В в якості зарубіжного досвіду можна розглянути модернізацію розподільного центру продуктового ритейлера ES3 в м Йорку, США. Центр має дуже високу пропускну здатність - 100 000 замовлень в день (максимальне навантаження 6 000 замовлень на годину) при наступних параметрах:

1. Загальна площа будівлі: 16344 кв.м;

2. Площа під зберігання товарів: 10 440 кв.м;

3. Система Schaefer Case Picking: кількість модулів - 3 шт.;

4. Палетна конвеєрна система: довжина 660 метрів;

5. WMS - система управління складом;

6. Система для зберігання і відбору лотків: - Розмір системи - 228x74x29 м; - Кількість лотків - 88704; - Вага лотків - до 230 кг;

7. Кількість обслуговуючого персоналу близько 20 чоловік;

8. Загальний бюджет даної системи складає 5 млн. Євро;

9. Кількість паллетомест - 10 440.

 

            Система управління складом (WMS) - це програмний додаток, який підтримує повсякденну роботу на складі. Програми WMS забезпечують централізоване управління такими завданнями, як приймання товарів, їх зберігання та відвантаження, поповнення товарів і комплектація замовлень та інше. Системи WMS можуть бути автономними додатками або частиною системи планування ресурсів підприємства.

 

            Мета системи логістики - скоротити час циклу і загальні запаси, знизити витрати і, найголовніше, поліпшити обслуговування клієнтів. Складування збільшує корисну вартість товарів, надаючи кошти для правильного використання необхідних товарів в потрібному місці в потрібний час. Такі операції, як консолідація замовлень, складання замовлень, сортування продуктів, які мають місце в структурі складу, також підвищують цінність всієї системи логістики.

Другие статьи