Cтратегії інновацій в області складської логістики: автоматизований склад майбутнього
Недавні досягнення в області штучного інтелекту і автоматизації, а також постійно зростаючі можливості інтелектуальних пристроїв створили абсолютно нову бізнес-екосистему. Крім того, клієнти вимагають більш інноваційних, більш різноманітних і екологічно чистих продуктів. Це створює численні проблеми для всіх учасників ланцюжка поставок, але, тим не менш, вони також дають можливість створювати рішення і методи, які підвищують продуктивність. У цьому ключі особливої актуальності набувають складання і управління складом, які є частиною системи управління логістикою. У свою чергу, система управління складом сама по собі є складовою частиною управління ланцюгами поставок.
Хоча деякі з них розглядаються просто як місце для зберігання готової продукції, що мають вхідні функції, які готують елементи для зберігання, і вихідні функції, які об’єднують, упаковують і збирають замовлення, забезпечують важливі економічні та сервісні переваги, як для бізнесу, так і для його клієнтів.
Автоматизація складу на всіх етапах зберігання та обробки товарів - впровадження роботизованих систем управління товарними потоками дозволяє значно збільшити пропускну здатність складу або розподільного центру без необхідності реконструкції вже існуючої будівлі. Розвиток «хмарного» обслуговування складської логістики - залучення до розробки логістичних концепцій підрядників з можливістю віддаленого доступу до складського обладнання (конвеєрні лінії, системи управління складом, автоматичні крани-штабелери і т.д.).
Для моніторингу, віддаленого обслуговування і внесення змін в роботу обладнання, що значно економить ресурси в порівнянні з викликом спеціаліста на складський об’єкт.
Розвиток власних торгових марок (ВТМ) - до 70% складських приміщень найбільших продуктових ритейлерів в Європі припадає на продукцію ВТМ, продажу якої приділяється найбільша увага. Інвестиції в системи управління складом Warehouse Management System - основні інвестиційні витрати складської логістики найбільших онлайн-ритейлерів пов’язані не зі складським обладнанням, а з інженерно-технічними рішеннями в галузі управління складськими запасами і контролю товарними потоками. Скорочення штату складських співробітників - за даними APC Advisory Group, завдяки автоматизації, очікується 15% зменшення кількості складських робітників кожні три роки в найближчі 10 років.
Отже, при автоматизації складського зберігання, по-перше, знижуються вимоги до чисельності працівників вашого складу, скорочується кількість випадків псування товару, знижуються витрати на електроенергію і транспорт за рахунок максимального використання вантажного простору, поліпшується управління складом, розвиваються власні торгові марки і додаткові напрямки, а також відбувається економія місця зберігання за умови максимального завантаження складів.
Автоматизовані системи підбору замовлень і формування/розбору палет мають наступні складові:
1 - доставка палети зі складу.
2 - автоматичне пошарове розподіл продукції з палет в лотки.
3 - створення буферної зони з товарів.
4 - відбір окремих товарів.
5 - формування палети на відвантаження.
6 - автоматичне палетування.
І поділятися на певні етапи, а саме:
1 етап - обробка палет на складі в автоматичному режимі.
2 етап - пошарове розбір палети. Він необхідний для розформування палети на упаковки, працює в автоматичному режимі з різними типами упаковок (картонні коробки, пластикова тара і т.д.).
3 етап - транспортування лотків і їх розміщення в буфері зберігання (система лоткового зберігання) призначена для лоткового або пакувального зберігання.
4 етап - відбір окремих одиниць товару з буфера зберігання для подальшої комплектації замовлення.
5 і 6 етапи - збір палет і підготовка до відвантаження замовнику.
В в якості зарубіжного досвіду можна розглянути модернізацію розподільного центру продуктового ритейлера ES3 в м Йорку, США. Центр має дуже високу пропускну здатність - 100 000 замовлень в день (максимальне навантаження 6 000 замовлень на годину) при наступних параметрах:
1. Загальна площа будівлі: 16344 кв.м;
2. Площа під зберігання товарів: 10 440 кв.м;
3. Система Schaefer Case Picking: кількість модулів - 3 шт.;
4. Палетна конвеєрна система: довжина 660 метрів;
5. WMS - система управління складом;
6. Система для зберігання і відбору лотків: - Розмір системи - 228x74x29 м; - Кількість лотків - 88704; - Вага лотків - до 230 кг;
7. Кількість обслуговуючого персоналу близько 20 чоловік;
8. Загальний бюджет даної системи складає 5 млн. Євро;
9. Кількість паллетомест - 10 440.
Система управління складом (WMS) - це програмний додаток, який підтримує повсякденну роботу на складі. Програми WMS забезпечують централізоване управління такими завданнями, як приймання товарів, їх зберігання та відвантаження, поповнення товарів і комплектація замовлень та інше. Системи WMS можуть бути автономними додатками або частиною системи планування ресурсів підприємства.
Мета системи логістики - скоротити час циклу і загальні запаси, знизити витрати і, найголовніше, поліпшити обслуговування клієнтів. Складування збільшує корисну вартість товарів, надаючи кошти для правильного використання необхідних товарів в потрібному місці в потрібний час. Такі операції, як консолідація замовлень, складання замовлень, сортування продуктів, які мають місце в структурі складу, також підвищують цінність всієї системи логістики.
- ІННОВАЦІЇ В ЛОГІСТИЦІ: ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄУ цій статті ми якраз хочемо поговорити про вдалий прикладі втілення інноваційних ідей на користь бізнесу руками самого бізнесу.ІННОВАЦІЇ В ЛОГІСТИЦІ: ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ
- Безпілотні вантажівки і робомобілі: майбутнє логістики вже насталоМайбутнє, де по дорогах їздять тільки безпілотні автомобілі, часто описують в утопічних фарбах. Менше витрат на робочу силу, вище прибуток - адже роботу не потрібен відпочинок і вихідний. Чи так це насправді і як скоро професія далекобійника...Безпілотні вантажівки і робомобілі: майбутнє логістики вже настало
- Подземные системы для сбора мусораУ такого рода систем очень много преимуществ, что и делает их популярными не только в странах Европы, но и во всем мире. Так почему же выгодно устанавливать именно подземные мусоросборники? Давайте попробуем разобраться вместе...Подземные системы для сбора мусора